Deze sporters zijn genomineerd voor NOC NSF Sportgala 2019

Sport Live 24 Sportgala

Over een maand dan staat het jaarlijkse NOC NSF Sportgala weer op het programma. Vandaag zijn de kanshebbers voor die eretitel bekend gemaakt.

Mannen

Kiran Badloe (windsurfen)
Roel Boomstra (dammen)
Matthijs Büchli (baanwielrennen)
Virgil van Dijk (voetbal)
Noël van ’t End (judo)
Twan van Gendt (BMX)
Michael van Gerwen (darts)
Thomas Krol (langebaanschaatsen)
Steven Kruijswijk (wegwielrennen)
Harrie Levreysen (baanwielrennen)
Mathieu van der Poel (weg, veld én MTB)
Patrick Roest (langebaanschaatsen)
Jan-Willem van Schip (baanwielrennen)
Kai Verbij (langebaanschaatsen)
Max Verstappen (Formule 1)

Dames

Ireen Wüst (langebaanschaatsen)
Sifan Hassan (atletiek)
Suzanne Schulting (shorttrack)
Annemiek van Vleuten (wegwielrennen)
Irene Schouten (langebaanschaatsen)
Kirsten Wild (baanwielrennen)
Lara van Ruijven (shorttrack)

Paralympische sporter van het jaar 2019

Liesette Bruinsma (para-zwemmen)
Rogier Dorsman (para-zwemmen)
Diede de Groot (rolstoeltennis)
Ronald Hertog (para-atletiek)
Jeroen Kampschreur (para-alpine skiën)
Ranki Oberoi (para-atletiek)
Jetze Plat (para-cycling & -triathlon)
Tim de Vries (para-cycling)
Chantalle Zijderveld (para-zwemmen)
Kelly van Zon (para-tafeltennis)
Rolstoelbasketbal, Nederlands damesteam
Rolstoeltennis, duo Aniek van Koot/Diede de Groot
Paracycling, Tandemduo Vincent ter Schure/Timo Fransen
Paracycling, Tandemduo Tristan Bangma/Patrick Bos

Sportploeg van het jaar 2019

Baanwielrennen – Teamsprint heren
Baanwielrennen – Madison dames
Hockey – Nederlands damesteam
Hockey – Nederlands herenteam
Korfbal – Nederlands team
Langebaanschaatsen – heren ploegenachtervolging
Motorcross – Mannenteam MXGP
Roeien – Mannen dubbelvier
Voetbal – Ajax
Voetbal – Nederlands elftal
Voetbal – Oranje Leeuwinnen
Wegwielrennen – Jumbo Visma wielerploeg

Coach van het jaar 2019

Alyson Annan, hockey dames
Hugo Haak, baanwielrennen
Erik ten Hag, voetbal (Ajax)
Ronald Koeman, voetbal (Nederlands elftal)
Aaron McIntosh, windsurfen
Eelco Meenhorst, roeien
Jac Orie, langebaanschaatsen (Jumbo Visma)
Jeroen Otter, shorttrack
Addy Ruiter, atletiek (in Oeganda)
Dennis Sporrel, rolstoeltennis
Sarina Wiegman, voetbal (Leeuwinnen)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *